KEK-u vazhdon të jetë lider, rezultatet dhe tabela në Ligën e Dytë

Janë zhvilluar ndeshjet e javës së 28-të në Ligën e Dytë të futbollit kosovar. Favoritet shënuan fitore ashtu siç pritej.

KEK-u vijon ta ruajë me shumë kujdes vendin e parë duke mos lëshuar pikë. “Elektricistët” fituan 3-1 kundër Lepencit, të cilët gjithashtu në pjesë të dytë ishin edhe me një futbollist më pak, shkruan Futbollikosovar.net.

Shkëndija po ashtu fitoi bindshëm. Ajo demoloi Sharrin duke e mposhtur 5-0. Fitore me shifra të thellë realizoi edhe Dinamo, që mposhti Kosovën VR 6-2.

Më poshtë mund t’i shihni rezultatet e xhiros së 28-të:

Tabela:

Lexo edhe:  Veç me formu 11-shen - shkaku i mungesës së lojtarëve, detyrohet të luajë edhe trajneri