Rezultatet dhe tabela në Superligë në futsall pas javës së 14-të

Gjatë fundjavës që lamë pas u zhvilluan katër ndeshjet në Superligën e futsallit.

Prishtina 01 shënoi fitore si mysafire në Pejë me rezultat 6-2, kurse Prishtina humbi 4-1 kundër Liqenit. Të dy skuadrat kryeqytetase nuk gabuan gjatë kësaj xhiro, shkruan Futbollikosovar.net.

Fitore regjistroi me një ndeshje dramatike edhe BB Llapi si mysafir i Malishevës me shifra 5-6. Ndërsa Drenica gjithashtu shënoi fitore si mysafire në Mitrovicë duke mposhtur FC Trepçën 3-6.

Tabela:

Lexo edhe:  Nisja e shkëlqyer në fazën “main round” në futsall, Kosova U19 prin në tabelë