Gjilani, Malisheva e Behari kalojnë tutje

Më poshtë raporti i drejtpërdrejt i ndeshjeve të Kupës së Kosovës. Kujtojmë se ndeshja mes Prishtinës e Dukagjinit është shtyer për nesër.

LIVE:

Mbyllen sfidat në Vitomiricë, Gjilan e Malishevë. Vendasit, në trija rastet kanë shënuar fitore. Gjilani – Vjosa 4-0, Malisheva – Fushë Kosova 2-0 dhe Behari – Prizreni 3-0.

Min 84′

Gjilani 4-0 Vjosa

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!

Gjilani ka realizuar edhe golin e katërt kundër Vjosës.

Malisheva 2-0 Fushë Kosova

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!

Malisheva ka arritur ta shënojë golin e dytë dhe të qetësisë.

________________________________________________________________________________________________________

Minuta 81′

GOOOOOOOOOOOOOOL!!!

Gjilani ka trefishuar rezultatin në 3-0 kundër Vjosës.

Min 54′

Gjilani 2-0 Vjosa

GOOOOOOOOOOOOOOL!

Gjilani e ka realizuar edhe golin e dytë.

Lexo edhe:  Ferizaj aspak inferior kundër Malishevës, mund edhe të fitonte: Çfarë thonë statistikat?

Malisheva 1-0 Fushë Kosova

GOOOOOOOOOOOL!

Malisheva më në fund e gjeti golin e epërsisë.

Minuta 48′

Gjilani ka kaluar në epërsi në ndeshjen kundër Vjosës. Rezultati është 1-0.

Nisin pjesët e dyta

Kanë nisur pjesët e dyta në përballjet e sotme në Kupën e Kosovës. Rezultatet e pjesëve të para:

Gjilani 0-0 Vjosa
Maisheva 0-0 Fushë Kosova

Behari – Prizreni (në pritje të informatave…)

Mbyllën pjesët e para

Pa gola ka përfunduar pjesa e parë në sfidën mes Gjilanit dhe Vjosës. Skuadra e udhëhequr nga Ramadani ka qenë më dominuese, por pa gjetur golin.

Malisheva 0-0 Fushë Kosova

Baras pa gola edhe në stadiumin e Malishevës. Pjesa e parë përfundoi me baraspeshë sepse e tillë ishte edhe ndeshja në fushë. Iniciativën pak më të madhe e patën vendasit.

Lexo edhe:  Drita favorite e fortë ndaj Malishevës, ky është koeficienti që të triumfojnë bardhekaltërit